ISSN 1429-9089, e-ISSN 2449-9870

Numer 4/2019 
(Październik - Grudzień
)

Zapraszamy do lektury nr 4/2019 kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”, w którym znajdziecie Państwo m.in. prezentację kolekcji nominowanych w III edycji konkursu PERŁY CERAMIKI UE 2019, artykuł o płytkach ceramicznych na ogrzewaniu podłogowym, a także nowinki z rynku, artykuły z działu PORADY m.in. oraz relację z targów Cersaie 2019. Życzymy ciekawej lektury.

 

Trendy na tegorocznych targach Cersaie 2019 w ocenie polskiego producenta

Michał Drożdż
Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

W Bolonii swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z czterdziestu krajów. Imprezę odwiedziło przeszło 112 tys. osób, w tym prawie połowa spoza Włoch. Jest to wydarzenie, gdzie m.in. prezentowane są nowe trendy w branży płytek ceramicznych.

TROSKA O PLANETĘ
Obserwowany od kilku lat trend coraz lepszego odwzorowania materiałów naturalnych na płytkach ceramicznych ciągle się ugruntowuje i doskonale łączy z powszechną we wszystkich branżach troską o naszą planetę. Wzory imitujące drewno, doskonale dopracowywane pod względem odwzorowania natury, stają się standardem w łazienkach. Imitacja kamienia nie jest niczym nowym, ale na Cersaie 2019 pojawiły się bardzo kontrastowe i mocno użylone wzory, które stanowią wyraziste akcenty estetyczne. Zmiana skali, bardzo wyraźne powiększenie naturalnych grafik skał, służy wydobyciu i wzmocnieniu walorów dekoracyjnych (fotografia 1).

zobacz więcej >>>

Wokół Płytek Ceramicznych nr 4/2019, strona 43-44 (spis treści >>)